ZE ŽIVOTA FRIEDY

Elektrostimulace mozečku

Z finančních prostředků, které našemu spolku poskytla společnost Pears Health Cyber s.r.o., provozovatele první internetové lékárny v ČR www.lekarna.cz, jsme po poradě se zástupkyní FN Motol zakoupili první dva kufříky obsahující přístroje na elektrostimulaci mozečku. V tuto chvíli již putují z Ameriky k nám.
Během několika dnů, max. týdnů, bude jasné, zda se Centrum hereditárních ataxií ve FN  Motol zapojí do navazující studie vlivu stimulace na zdraví pacientů s FA, vedenou belgickou univerzitou Hôpital Universitaire de Bruxelles, nebo zda budeme přístroje používat mimo studii.
Během konce roku bychom rádi připravili odborné informace k používání přístrojů a zajistili logistickou cestu pro převoz přístrojů mezi pacienty.
Pak už se jen můžeme těšit na pozitivní vliv stimulace na zdraví pacientů!

Zahraj si hru, která pomůže!

V těchto dnech probíhá sbírání dat v testovací mini verze hry, která může ovlivnit vyšetření pro měření míry ataxie a mnoho dalšího.

U vzniku hry stojí náš člen Jakub Procháska, který s FA žije a programátor Petr Šťovíček. A právě v těchto dnech si naši členové pacienti mají možnost hru vyzkoušet pod svým speciálním ID a tím sbírají data důležitá pro další vývoj této hry. 

Hra má sloužit nejen k zábavě, ale především k testovacím a léčebným účelům, a k šíření osvěty o FA. Níže uvádíme alespoň některé z nich.

  • Použít ji pro měření míry ataxie u pacientů.
  • Použít ji ke sběru dat od kontrolní skupiny zdravých lidí bez ataxie.
  • Veřejně propagovat hru, aby si zdraví jedinci bez ataxie mohli vyzkoušet hraní hry se simulovaným stavem pacienta s ataxií, čímž by si vyzkoušel obtíže, kterým pacienti čelí.
  • A možná přijde na řadu i něco dalšího...

Zahraj si jí i ty! V popisku pod videm na youtube nalezeš jak.

Poprázdninový online pokec s členy FRIEDY

Dne 9. 11. 2023 proběhlo další již pravidelné setkání členů Friedy, které se koná jednou za dva měsíce. Děkujeme za opět hojnou účast. 

Na programu bylo: předání nejnovějších informací ohledně prvního léku Skyclarys na zpomalení progrese FA, náš člen Tomáš si pro nás připravil prezentaci co obnáší být ambasadorem americké organizace FARA, řešilo se naše další víkendové setkání, ladil se proces pro obdržení příspěvku na rehabilitace nebo kompenzační pomůcky z finančních prostředků získaných od Nadace ČEZ Pomáhej pohybem.

Nadace ČEZ - projekt na podporu pacientů s FA

Nadace ČEZ poskytla Friedě finanční prostředky ve výši 100.000,- Kč!
Jde o projekt v aplikaci Pomáhej pohybem, v které lidé svými body podpořili náš projekt, jehož účelem je poskytnout pacientům s FA příspěvek na potřebné terapie a kompenzační pomůcky, a tak je podpořit v jejich každodenním boji s onemocněním.
Všem Vám srdečně DĚKUJEME!!!

Sbírka pro Petrušku

Sbírka peněz na ortézky pro Petrušku byla úspěšně ukončena. DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM a přejeme Petrušce, aby jí ortézky co nejvíce pomáhaly!

Zobrazit starší články...

Stacks Image 8

FRIEDA, z.s.

Běhounkova 2527
158 00 Praha 5 - Stodůlky
IČO: 09965050
Číslo účtu: 5935016369 / 0800

KONTAKTY

info@frieda.cz
+420 607 872 373

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Kliknutím na tlačítko vyjádříte s tímto postupem souhlas.